Nowi Klienci na Twoje towary lub usługi
Uczestnicy Barter Klubu najchętniej kupują u… pozostałych jej członków. Barter Klub nie jest dla wszystkich. Do uczestnictwa nie zapraszamy sieci handlowych i dużych, międzynarodowych korporacji. Dlaczego? Aby dać nowe możliwości małemu i średniemu przedsiębiorcy – czyli Tobie!
Zwiększysz płynność finansową
Grupa nowych klientów pozwala sprzedać Twoje nadwyżki towarowe lub uruchomić wolne moce produkcyjne, a jak wiadomo: większe obroty = lepsza kondycja finansowa.
Bezpieczne transakcje
Bezpieczny limit środków na koncie barterowym – aby Twoje konto nie zapełniło się nadmiernie (w końcu każdy potrzebuje gotówki!) wspólnie ustalamy kwotę, do jakiej Twoja firma akceptuje płatności w barterze. Kiedy konto zapełni się do tej kwoty należy czym prędzej wydać środki barterowe, aby móc znowu sprzedawać Uczestnikom Barter Klubu.
Przejrzysty system opłat
Opłata za przystąpienie – jest to opłata gotówkowa, pojawia się tylko raz, gdy stajesz się naszym Uczestnikiem.
Prowizja – W zależności od wybranego wariantu wynosi:
- 2,5% netto w PLN i 1% w BPLN
- 3,5% netto w PLN i 1,5% w BPLN
Uwaga! Prowizja naliczana jest od wysokości każdorazowej transakcji na koncie barterowym.
Opłata administracyjna- jeśli po roku współpracy z nami stwierdzisz, że barter Ci się opłaca i postanowisz przedłużyć z nami umowę , poprosimy Cię o wniesienie opłaty administracyjnej, a jeśli do tej pory aktywnie korzystałeś z Barter Klubu zostaniesz z niej zwolniony.
Skąd wiemy, że warto stosować barter wielostronny?
Barter wielostronny jako nowa koncepcja handlowa powstał ponad 70 lat temu w Szwajcarii i od tej pory został przetestowany na wielu rynkach europejskich, z otwartymi rękami przyjęli go również Amerykanie. Rezultaty? W USA działa kilkaset platform barterowych, a w Europie systemy skupiają dziś około 120 tysięcy firm i liczba ta stale rośnie.
A na koniec coś extra
Barter jest genialny – stosując go – uruchamiamy bowiem mechanizm dźwigni barterowej. Działa ona bardzo prosto – wyobraź sobie, że płacisz za swoje potrzeby własnym towarem lub usługą oferowaną w zwykłej cenie rynkowej… Ile tak naprawdę kosztują Cię zakupy?